Rádi bychom Vás pozvali na konferenci FinTech Roadmap zaměřenou na současné trendy FinTech a jejich dynamický vývoj. Cílem konference je představit světové trendy v nejvíce diskutovaných oblastech finančních technologií. Připravili jsme pro Vás čtyři panelové diskuze:
- Trendy ve FinTech,
- Asset Management,
- Crowdfunding/Lending,
- Cryptocurrency.
Těšit se můžete na prezentace od předních českých fintechových hráčů. Vystoupí například Pavel Kysilka, předseda správní rady 6D Academy, bývalý guvernér ČNB, který v 90. letech zodpovídal za zavedení české koruny, Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity a předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody, Adam Šoukal ze společnosti Roger, kterému se podařilo společně s Alzou vytvořit finanční produkt pro zrychlenou úhradu faktur, tzv. Alza Invoice Financing, či Jan Budík ze společnosti Signals Network, která vytváří unikátní tržiště pro poskytování signálů k obchodování kryptoměn a mnoho dalších zajímavých osob českého FinTech
Pokud se zajímáte o oblast investování, kryptoměny, nejnovější finanční nástroje a technologie a celkově digitalizaci finančních služeb, neváhejte se přihlásit na naši bezplatnou konferenci, kapacita je omezená.
KDY: 4. 11. 2020, 10:00 – 15:00 hod. (registrace účastníků od 9:00 hod.)
KONFERENCE KVŮLI AKTUÁLNÍ SITUACI ZRUŠENA. O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT.
KDE: Provozně ekonomická fakulta MENDELU, Zemědělská 1665/1, 613 00 Brno – Černá Pole
Konference bude v českém jazyce.
Registrace účastníků
9:00 – 10:00
Úvodní slovo
10:00-10:10
Pavel Kysilka, 6D Academy, z.ú., bývalý guvernér ČNB a generální ředitel a hlavní ekonom České spořitelny
PANEL 1 – Trendy ve FinTech
Panelovou diskuzí provádí Dominik Stroukal, Roklen
10:10-11:15
- Pavel Kysilka, 6D Academy, z.ú.
- Adam Šoukal, Platební instituce Roger, a.s
- Petr Borkovec, Partners Financial Services, a.s.
- Miroslav Majer, Hypo na míru s.r.o.
PANEL 2 – Asset Management
Panelovou diskuzí provádí Danuše Nerudová, Mendelova univerzita v Brně
11:15-12:15
- Michal Dufek, CYRRUS ADVISORY, a.s
- Lumír Schejbal, SCHEJBAL&PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
- a další (zajišťujeme)
Oběd
12:15 – 13:00
PANEL 3 – Crowdfunding/Lending
Panelovou diskuzí provádí Jiří Fuchs, Technologická platforma CTIT
13:00-14:15
- David Musil, Upvest s.r.o.
- Svatopluk Kapounek, Mendelova univerzita v Brně
- Tomáš Kopečný, KOPEČNÝ&PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
- a další (zajišťujeme)
PANEL 4 – Cryptocurrency
Panelovou diskuzí provádí Dominik Stroukal, Roklen
14:15-15:00
- Jan Budík, Signals Network s.r.o.
- a další (zajišťujeme)
Networking
15:00 – 16:00
Účastníci panelových diskuzí
Michal Dufek
Michal je vedoucím vývoje v oblasti datové analýzy ve společnosti CCF RESEARCH, a. s. Na starosti má oblast vývoje software pro Asset Management a Risk Management, tedy nástrojů pro zrychlení a zpřesnění práce analytiků či automatické obchodní systémy.
Michal Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V rámci své VaV činnosti se věnuje datové analýze, bayesovské statistice, či modelování časových řad. V současné době dokončuje postgraduální studium na Mendelově univerzitě v Brně.
Dominik Stroukal
Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D. je český ekonom a přední expert na kryptoměny. Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je bývalým ředitelem Liberálního institutu a bývalým prezidentem Ludwig von Mises Institut v ČR a na Slovensku. Jedním z jeho největších zájmů jsou kryptoměny, je spoluautorem nejprodávanější knihy v ČR právě na toto téma. Dále Dominik působí jako hlavní ekonom platební Instituce Roger, inovativní FinTech společnosti, která se zabývá zkracováním splatnosti faktur.
Na konferenci se na něj můžete těšit jako účastníka panelové diskuze.
Adam Šoukal
Adam pracoval ve finančním epicentru Evropy – londýnském City, v bance Santander, kde měl na starosti úvěrové produkty pro firmy a korporace. V tomto prostředí se inspiroval a díky své práci v bance věděl, jaké problémy malým a středním podnikům způsobují dlouhé splatnosti faktur a jakou příležitost tato situace představuje.
Vrátil se proto do České republiky, kde založil Platební instituci Roger (dříve Investiční aukce), čímž propojil poptávku firem po rychlém profinancování vydaných faktur a zároveň investorů, kteří faktury financují. Od svého založení Roger realizoval více než 10 000 investičních aukcí a celkem profinancoval přes 3 miliardy korun.
Ve spolupráci s partnery pak Roger spouští další inovativní finanční technologie, například Alza Invoice Financing. Adam na konferenci představí, jak může FINTECH startup úspěšně škálovat svoje služby prostřednictvím spolupráce s největším e-commerce hráčem v České republice.
Pavel Kysilka
Pavel je zakladatel a předseda správní rady 6DAcademy a v minulosti působil jako guvernér ČNB. V 90. letech zodpovídal za zavedení české koruny a z pozice experta Mezinárodního měnového fondu se podílel na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí. Byl také generálním ředitelem a hlavním ekonomem České spořitelny. Třikrát byl zvolen Bankéřem roku. K tomu je také prezidentem festivalu Smetanova Litomyšl.
Na konferenci se bude věnovat digitální revoluci a jejímu dopadu na byznys, ekonomiku a společnost.
Miroslav Majer
Miroslav je zakladatel a CEO společnosti Hypo na míru s.r.o., která zprostředkovává prostřednictvím online platformy hyponamiru.cz hypotéky, nabízí jejich srovnání, předschválení i refinancování. Společnost vyvinula technologii, díky které dokáže srovnat přes 25 000 kombinací hypotečních úvěrů, aby zajistila, že zákazník bude mít vždy tu nejlepší nabídku.
Danuše Nerudová
Danuše Nerudová je českou ekonomkou, rektorkou Mendelovy univerzity v Brně a předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody. Usiluje například o vyrovnání důchodů mužů a žen nebo o větší zohlednění péče o nemocné členy rodiny v důchodovém systému. Dlouhodobě se také věnuje tématu daní.
Na konferenci vystoupí jako moderátorka druhé panelové diskuse na téma Asset Management.
Lumír Schejbal
JUDr. Lumír Schejbal je zakládající partner advokátní kanceláře SCHEJBAL & PARTNERS, která se specializuje na právo cenných papírů a finančních trhů, tedy služby jako je založení a licence investičních fondů, platebních institucí, obchodníků s cennými papíry, řešení opatření proti praní špinavých peněz (AML), emise a prospekty korporátních dluhopisů a mnoho dalšího. Mimo jiné mají zkušenosti s přípravou ICO, smluvních dokumentací na kryptoaktiva, regulacemi kryptoměnových burz a licencováním subjektů operujícími s kryptoaktivy.
Lumír absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studií na právnické fakultě pracoval na pozici právníka a compliance officera u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy, a.s. a CYRRUS, a.s. V roce 2007 založil vlastní advokátní kancelář. Je členem etického výboru Asociace pro kapitálový trh. Působí jako externí vyučující na Právnické fakultě MU.
Kamil Kricner
Kamil má více jak 12-ti leté zkušenosti s investováním do korporátních dluhopisů. Nápad založit dluhopisové tržiště topdluhopisy.cz dostal především na základě vzrůstající poptávky po tomto druhu investic a s ohledem na absenci otevřeného trhu podnikových dluhopisů v ČR. Kamil je členem představenstva společnosti CYRRUS, a.s., největšího nebankovního obchodníka s cennými papíry se sídlem v ČR a zároveň je i šéfem pražské pobočky a výkonným ředitelem společstnosti CYRRUS FX, a.s.
Na konferenci vystoupí v panelu na téma Crowdfunding.
Ivo Ščuka
Ivo je spoluvlastník a obchodní ředitel společnosti Money store s.r.o., provozovatele služby proplat.to. Služba kumuluje nabídku nezávislých P2P investorů a realizuje faktoring – profinancování faktur, pohledávek s delší dobou splatnosti. V oblasti nebankovních finančních služeb a outsourcingu se na manažerských pozicích pohybuje už několik desítek let, působí jako expert v oblasti Outsourcingu a TCO nákladů. Působil jako obchodní ředitel ve společnosti Fraikin, dále ČSOB Leasing, nebo Business Lease.
Na konferenci bude sdílet specifika Crowdfundingu.
Pavel Kohout
Pavel začal svoji kariéru v oblasti financí a investic v roce 1993. V roce 2016 založil po letech výzkumu a vývoje společnost Robot Asset Management SICAV (neboli fond QUANT). Vyvinul inovativní přístup k oceňování trhu, vážení tříd aktiv a správě portfolia. Tento přístup nyní využívá fond QUANT a společnosti Algorithmic Investment Management. Aplikace Robot Investment Calculator, kterou Pavel vyvinul, je unikátní výpočetní a analytický nástroj, který investorům pomůže vyhnout se bublinám na akciovém trhu, případně využít podhodnoceného trhu. Jde o nástroj pro finanční poradce, institucionální investory, studenty financí a poučené soukromé investory.
Svatopluk Kapounek
Vedoucí Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, šéfeditor časopisu European Journal of Business, Science and Technology, a vedoucí výzkumné skupiny MendelFinHub. Na PEF Mendelovy univerzity v Brně vyučuje předměty Kapitálové trhy, Mezinárodní finance, Portfolio management či Analýzu finančních dat. Ve své vědecké činnosti se věnuje finanční ekonometrii, finančním trhům a měnové politice. V předchozích dvou letech působil také jako prezident České společnosti ekonomické.
Jiří Kobelka
Jiří je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Tatum, která poskytuje platformu pro rychlý vývoj aplikací postavených na technologii blockchain, to vše prostřednictvím jednoho API.
Jiří působí také jako poradce ve FinTech4Good, kde pomáhá propojit inovátory s globální sítí v Severní Americe, Asii, Evropě, Africe a Latinské Americe. Inovativním společnostem pomáhá vstoupit na zahraniční trhy a získat mentoring od globálních lídrů v oblasti finančních technologií.
Tomáš Kopečný
Tomáš je partnerem advokátní kanceláře, rovněž absolventem Právnické a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.
Tomášovou specializací je právo finančních trhů, respektive spotřebitelské úvěrování, platební služby, cenné papíry, investiční zprostředkování, pojišťovací zprostředkování, kolektivní investování, bankovnictví, compliance finančních institucí.
Na konferenci se zaměří na Crowdfunding a nové regulace, které se v této oblasti v současné době chystají.
Jan Budík
Honza je absolventem inženýrského studia na Fakultě eletrotechniky a komunikačních technologií, kde vystudoval obor Kybernetika a automatizace. Dále získal doktorát Fakultě podnikatelské v oboru Řízení a ekonomika podniku se zaměřením na řízení volného kapitálu na finančních trzích. Obojí na Vysokém učení technickém v Brně, kde stále působí a vede kurzy zaměřené na programování na finančních trzích a analýzu ekonomických dat.
Honza pracuje ve společnosti Signals Network jako hlavní produktový designér a vytváří obchodní platformu, která umožňuje testovat a exekuovat obchodní strategie na kryptoměnovém trhu. V rámci projektu byla vytvořena kryptoměna SGN, která bude používána v rámci Signals-ekosystému pro nákup strategií, indikátorů a datových streamů.
Mezi jeho další pracovní zkušenosti patří vývoj nástrojů pro analýzu finančního trhu a jejich zavádění do produkce.
Igor Štverka
Igor je zakladatelem společnosti Dolvea Innovation, která cílí na význam hodnot a lidského faktoru v podnikání. Jako konzultant, lektor a kouč se věnuje třem neoddělitelným aspektům digitální transformace a Průmyslu 4.0:
- Uplatnění digitálních technologií v efektivní tvorbě přidané hodnoty
- Aktualizaci obchodních požadavků, přístupů a modelů
- Transformaci způsobu práce s lidmi jako základním zdrojem budoucí konkurenční výhody
Vyučil se mechanikem numericky řízených obráběcích strojů, vystudoval technickou kybernetiku na Katedře automatizace a měřicí techniky VUT Brno, MBA při Sheffield Hallam University a koučing u Integral Coaching Canada. Ve své profesní kariéře působil na manažerských a expertních pozicích zejména v IT sektoru, podílel se na projektech v odvětvích výroby, energetiky, telekomunikací, bankovnictví, zdravotnictví, veřejné správy, neziskového sektoru aj. Zajímá se o aplikace rámce Integrální teorie (formulované americkým psychologem a filosofem Kenem Wilberem) do praxe řízení organizací, rozvoje podnikání, politiky, budování komunit, ale i mezilidských vztahů a osobního života.
David Musil
David je CEO a spoluzakladatel investiční platformy Upvest.cz, která nabízí snadné investování do developerských projektů. Cílem je získávat peníze pro stavebníky formou participace na dluhovém financování, což byl od mladé české firmy průkopnický tah. Během své existence už zprostředkovala investice za více než 143 milionů korun.
David bude na konferenci součástí třetího panelu na téma Crowdfunding, kde bude také úvodním řečníkem.
Jiří Fuchs
Jiří je hlavním iniciátorem a předsedou Technologické platformy komunikačních nástrojů a internetu věcí, která je pořadatelem konference. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Disponuje bohatými zkušenostmi s věděcko-výzkumnými projekty, působí rovněž v Radě pro komercionalizaci při Akademii věd v Českých Budějovicích.
Postupně přidáváme další zajímavé přednášející.
Účast na konferenci není zpoplatněna, v případě Vašeho zájmu se prosím registrujte prostřednictvím registračního formuláře níže.
Za Technologickou platformu CTIT:
Klára Jarchovská: klara.jarchovska@ctit.cz, +420 608 149 372
Těšíme se na Vaši účast.
Partneři konference