Pro všechny nadšence do FinTech pořádáme konferenci FinTech Roadmap 2022! Ať už jste CEO FinTech společnosti nebo jen s oblibou testujete finanční appky, v programu naší dubnové konference si určitě najdete téma, co Vás zaujme. Probereme FinTech ekosystém, inovace a večer přijde řada i na kryptoměny a blockchain. Jako na každé správné konferenci, nebude chybět ani večerní afterparty s networkingem a skvělý catering!
Cílem konference je propojit české a slovenské subjekty zainteresované do FinTech a vytvořit tak větší, jednotnější a silnější trh. České společnosti ve spolupráci s dalšími organizacemi sdružují Asociace CTIT a Česká Fintech asociace a slovenské pak Slovenská FinTech Asociácia. Touto formou spojujeme síly a zakládáme tradici každoročního oborového setkání v Brně či Bratislavě.
Aktuální informace sledujte také na Facebook či LinkedIn událostech.
Datum a čas: 22. 4. 2022 9:00 – 01:00. Registraci účastníků otevíráme již v 8:30.
Místo: Mendelova Univerzita v Brně, Pavilon Q, Provozně ekonomická fakulta (mapa).
Dresscode: S business casual chybu určitě neuděláte, ale doražte v tom, co je Vám pohodlné.
Cena: 490 Kč běžné vstupné / 150 Kč studentské vstupné (bez občerstvení, pouze vstup + welcome drink).
Cena zahrnuje:
- Vstup na přednášky, panelové diskuze i afterparty
- Občerstvení během hlavního programu:
- Dopolední coffee break
- Oběd
- Odpolední coffee break
- Snack break
- Tematický welcome drink na afterparty. Jaké drinky jsme si pro Vás připravili se můžete podívat níže.
Cena studentského vstupné zahrnuje vstup na přednášky, panelové diskuze i afterparty a welcome drink.
Registrace
Počet vstupenek je z důvodu kapacit auly omezen na 250. Na naší předchozí konferenci se tato kapacita velmi rychle vyprodala. Nedoporučujeme tedy s nákupem čekat na poslední chvíli. Pokud se rozhodnete pro platbu přes bankovní účet, vstupenka a faktura Vám dojdou až po inkasování platby.
EKOSYSTÉM
DO GLOBÁLNÍCH FINTECHŮ
x VELKÉ INVESTORY
& KRYPTOMĚNY
x ALTCOINY
Vyhrazujeme si právo program z organizačních důvodů (nemoc speakera apod.) upravit.
Tématické drinky
Idemia drink – Technologie z dílny našeho generálního partnera nám ulehčují starosti každodenních životů. Někdy však pro ulehčení života stačí i skvělý drink, jako je tento.
Compliance officer (Mírně hořký) – Regulace, kontroly, nařízení… Jeden by se z toho zbláznil. Život umí sice být i hořký, ale na to na chvíli zapomeňme, hoďme se do pohody a vychutnejme si tento drink.
API Ecosystem (Povzbudivý mix chutí) – Heuréka, konečně vše funguje. Podle dokumentace jsme sice při vývoji tohoto drinku nepostupovali, ale i tak si jednotlivé komponenty tohoto drinku navzájem dodávají šmrnc.
Risk-free asset (Nealkoholický) – Někdy se vyplatí trochu konzervativnější přístup bez zbytečných rizik a jen užívat si sladký pocit jistého zisku. S tímto drinkem si konferenci užijete s čistou hlavou.
Řečníci
Svatopluk Kapounek
Vedoucí Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, šéfeditor časopisu European Journal of Business, Science and Technology, a vedoucí výzkumné skupiny MendelFinHub. Na PEF Mendelovy univerzity v Brně vyučuje předměty Kapitálové trhy, Mezinárodní finance, Portfolio management či Analýzu finančních dat. Ve své vědecké činnosti se věnuje finanční ekonometrii, finančním trhům a měnové politice. V předchozích dvou letech působil také jako prezident České společnosti ekonomické.
Juraj Kralik
Juraj Kralik, CEO Fintech Hub – FinTech expert, ktory stal pri rozbehu prveho Fintech Hubu na Slovensku a vedie ho od roku 2021. Fintech Hub pomaha konkretnymi typmi pomoci fintechom na urychlenie ich go-to-market procesu ale aj dosiahnutie inych stanovenych cielov. Predtym pracoval ako veduci medzinarodnych vztahov v ramci Slovenskej Fintech Asociacie a takisto spoluzakladal online lending platformu – Buyora.
Juraj ma medzinarodne skusenosti aj ako fintech founder a aj ako Project Lead v prvom Fintech Venture Builderi v Spanielsku, Finn Ventures so sidlom v Madride, ci hlavny fintech koordinator pre najvacsiu bankovu asociaciu v Europe – Efma.
Peter Marciš
Peter Marciš je partnerom advokátskej kancelárie NITSCHNEIDER & PARTNERS. Jeho špecializáciou je oblasť M&A transakcií, nehnuteľnostných projektov a práva obchodných spoločností. Odkedy sa kancelária stala členom GALA – Global Advertising Lawyers Alliance, venuje sa intenzívne aj reklamnému a mediálnemu právu, v rámci ktorého poskytuje právne poradenstvo nadnárodným korporáciám, medzinárodným aj lokálnym reklamným agentúram a zadávateľom reklamy naprieč sektormi trhu.
Peter Pénzeš
Peter Pénzeš pôsobí v Národnej banke Slovenska (NBS) ako vedúci oddelenia platobných služieb a inovácií. Pomohol k vzniku inovačného hubu (2019), regulačného sandboxu NBS (2022) a zabezpečuje ich fungovanie. Snaží sa o zlepšovanie fintech ekosystému v SR.
V minulosti viedol viaceré európske pracovné skupiny v oblasti súkromných dôchodkov, spoluvytváral ochranu finančného spotrebiteľa v NBS, podieľal sa na reakcii SR na finančnú krízu a viedol oddelenie riešenia krízových situácií NBS.
Absolvoval štúdium práva na univerzitách v Bratislave (SK), Norwich (UK) a Rotterdame (NL). V rokoch 2003-2017 vyučoval na právnických fakultách viacerých univerzít v Bratislave.
Michal Vodrážka
Michal Vodrážka vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, a magisterský obor public policy na KDI School of Public Policy and Management v Soulu, v jehož rámci absolvoval studijní stáži na University of California v San Diegu. Od roku 2010 pracuje v České národní bance, kde nyní řídí odbor, který má na starosti regulaci platebního styku a ochrany spotřebitele, a inovace na finančním trhu.
Radoslav Tomašiak
Radoslav Tomašiak je manažer z dlouholetými zkušenostmi z oblastí rozvoje podnikání, projektového a produktového řízení ve finanční sféře zejména v oblasti plateb přes platební bránu nebo platební terminály.
Svou úspěšnou kariéru začínal v bankovním sektoru. Od roku 2011 působil jako vedoucí oddělení bankomatů a platebních transakcí v české Fio bance. V roce 2015 se přesunul do mezinárodní platební společnosti B-Payment Group, kde měl na starosti vedení poboček ve vybraných zemích střední Evropy.
Od roku 2022 se jako ředitel pro Českou a Slovenskou republiku zaměřuje na budování a rozšiřování obchodních transakcí litevského fintechového startupu kevin. Firma se soustředí na otevřené bankovnictví a využití A2A plateb, které výrazně redukují transakční poplatky bezhotovostních plateb. Díky jedinečné infrastruktuře plánuje kevin. změnit globální platební ekosystém.
Pavel Stěpánek
Pavel do Fondee vnesl přes 30 let zkušeností ve financích. Působil jako člen bankovní rady České národní banky, ředitel České bankovní asociace, člen Rady ředitelů Evropské banky pro obnovu a rozvoj nebo jako náměstek ministra financí. Dnes mimo jiné přednáší na Vysoké škole ekonomické. A také nám pomáhá vést Fondee tím správným směrem.
Michal Dufek
Michal je vedoucím vývoje v oblasti datové analýzy ve společnosti CCF RESEARCH, a. s. Na starosti má oblast vývoje software pro Asset Management a Risk Management, tedy nástrojů pro zrychlení a zpřesnění práce analytiků či automatické obchodní systémy.
Michal Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V rámci své VaV činnosti se věnuje datové analýze, bayesovské statistice, či modelování časových řad. V současné době dokončuje postgraduální studium na Mendelově univerzitě v Brně.
Martin Luňáček
Martin působí na pozici Managing Director investiční robo-advisory platformy Portu – startupového projektu finanční skupiny WOOD & Company. U Portu stojí jako spoluzakladatel od úplného začátku v roce 2017, kdy kromě práce ještě dokončoval studijní obor CEMS na Vysoké škole ekonomické v Praze. Během studií strávil několik semestrů v zahraničí – ve Španělsku, Portugalsku a na Novém Zélandu. Podílel se na také na business projektech pro Google a Nestlé. Samostudiem se vzdělává v základech aplikačního IT vývoje. Relaxuje při dlouhém běhání a rád cestuje do exotických destinací.
Ondřej Mikulčík
Ondřej pracuje v Asociaci pro komunikační nástroje a internet věcí jako FinTech projektový manažer. Je spoluautorem strategického dokumentu FinTech Roadmap, moderuje FinTech podcasty, a působil na konferencích WealthTech 2021 a Finanční konference 2021. Na CryptoNight 2021 bude moderátorem. Jeho oblíbená oblast FinTechu jsou kryptoměny.
Ondřej studuje magisterská studia na Podnikatelské fakultě VUT a mimo CTIT pracuje také ve společnosti CCF RESEARCH, a. s. jako front-end developer.
Petr Žabža
Petr Žabža začal svojí kariéru na finančních trzích na dealingu Československé obchodní banky v roce 1996. Celkem jedenáct let pracoval pro finanční a makléřskou skupinu Patria. Nejprve jako makléř pro Patria Finance a Patria Direct, následně jako osoba zodpovědná za digitální kanály, PR a marketing v rámci retailové divize Patria Direct. Z Patria Direct se přesunul do ING Bank N.V. v Praze, kde měl na starosti produktový vývoj v oblasti investičních a spořicích účtů a nyní v mBank CZ SK vede tým zodpovědný za akvizici a aktivaci klientů. Mezi jeho další pozice patří vedoucí obchodování s akciemi v Komerční bance a ředitel správy aktiv privátní banky Bank Sal. Oppenheim jr. & Cie
Ondřej Šmakal
Přední manažer se zkušenostmi z oblasti marketingu, financí a pojišťovnictví. Pracoval jako manažer direct marketingu penzijních fondů v ČSOB Pojišťovně a pojišťovně Aegon. Je generálním ředitelem islandsko-česko-britské fintech skupiny Orka Ventures.
Juraj Forgács
Juraj je zakladatelem a CEO Fumbi Network, start-upu přinášejícího jednoduché a bezpečné investování do kryptoměn pro širokou veřejnost. Juraj vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, roky pracoval jako finanční analytik, ekonom a finanční manažer pro mezinárodní společnosti. Při této práci získal hluboké znalosti ze světa financí a podnikání. V kombinaci s jeho vášní pro nové technologie je Juraj neustále na stopě novým přístupům a inovacím. Juraj se také dlouhodobě věnuje vzdělávání o kryptoměnách a investování, pravidelně přednáší v rámci oborových eventů a konferencí.
Kirill Juran
Kirill je dravý, kreativní a troufalý právník a poradce. Specializuje se na transakce, VC, startupy, investice a byznys. Za sebou má akvizice za miliardy korun. Nebojí se překročit hranici právního poradenství a pomáhat klientům s jejich podnikáním a vyjednáváním. Umí odlišit podstatné od nevýznamného.
Jan Krajča
Človek ktorý zvládne uskutočňovať niekoľko náročných činností súčasne.
Najväčšie nadšenie a radosť má z úspechu toho čo dosiahne resp. z úspechu firmy,
pričom finančná stránka nie je to hlavné kritérium, ktoré ho robí šťastným.
Prekážkam alebo rizikám čelí každý deň, keďže krypto biznis je o neustálych novinkách
a informáciách plných nečakaných udalostí, akými sú zatváranie bankových účtov,
uzatváranie burzovných účtov, komunikácia a prispôsobovanie sa regulátorom,
obmedzenie využívania peňaženiek zo strany partnerov, nastavovanie aml/kyc limitov, atď.
Je nevyhnutné aby reagoval veľmi flexibilne a promptne na každodenné situácie,
čo sa mu doposiaľ veľmi darí. Je odhodlaný neustále bojovať, chrániť zákazníkov
a prispôsobovať sa trhu, pričom kurzové riziká sú taktiež štandardom,
pričom tomuto čelí neustálou aktualizaciou softvérov.
Jakub Kicom Vejmola
Jakuba znáte spíš asi jako Kicoma z Bitcoinovýho kanálu. V únoru
2019 začal na YouTube publikovat videa o Bitcoinu a jiných kryptoměnách.
Chyběl mu tenkrát na této platformě kvalitní informační zdroj, tak jej
sám založil. Povedlo se mu tak propojit jeho předchozí aktivity – video,
grafický design a nadšení pro IT technologie – do jednoho projektu,
který se snaží zábavnou formou popularizovat kryptoměny a vyvracet mýty,
které o nich rády píšou mainstreamová média.
Vojta Žižka
Vojta Žižka vystudoval Vysokou školu finanční a správní v Praze a již téměř 10 let pracuje v České spořitelně, kde má na starosti investice. Od roku 2021 pak dělá vlastní podcast zaměřený právě na investice jak pro začátečníky tak pokročilé. Snaží se o zvyšování finanční gramotnosti a přínáší novinky ze světa ekonomiky, kryptoměn a fintech případně dalších oblastí.
Peter Papan
Peter Papan je jedným z prvých súkromných podnikateľov po vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Aktívne sa zapojil k snahám o pripojenie Slovenska do OECD, bol podpredsedom regionálnej SOPK Bratislava, členom Generálnej rady Združenia podnikateľov, poradca prezidenta Slovenskej republiky pre súkromné podnikanie…..
Je jedným zo zakladateľov a v posledných rokoch sa aj aktívne venuje Slovenskej FinTech asociácie ako CEO a podpredseda predstavenstva.
Jan Hlavsa
Honza Hlavsa je spoluzakladatelem českého startupu Fondee, online investiční platformy, která jako první umožňuje jednoduchý a transparentní přístup k investování do akcií a dluhopisů pro nastupující generaci investorů.
Po devíti letech života v Londýně se vrátil do Prahy, aby založil Fondee. V zahraničí nasbíral zkušenosti ze světa velkých financí – v Greenstone Resources, private equity fondu o hodnotě 500 milionů dolarů, se za více než dva roky naučil, jak obhospodařovat finance investorů a dosáhnout dobré návratnosti. Vedl transakce o velikosti desítek milionů dolarů. Staral se také o portfolio management u firem, do kterých již bylo zainvestováno.
V mezinárodní korporaci Rio Tinto během čtyř let spolupracoval na světových miliardových transakcích. Pochopil, jak funguje obchodování s komoditami a jak uspět na dravém trhu. Předtím se v Evropské bance pro obnovu a rozvoj věnoval regionu východní Evropy.
Honza vystudoval ekonomii na London School of Economics and Political Science, která patří celosvětově mezi předních deset univerzit v oboru. Bakalářské studium absolvoval na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy.
Z pozice spoluzakladatele vede a posouvá Fondee dál. Kromě toho se stará o compliance, cash flow a jednání s investory.
Máte otázky?
Neváhejte nás prosím kontaktovat, rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se události.
Ondřej Mikulčík
ondrej.mikulcik@ctit.cz
+420 777 457 492